אגרת לחבר מגבי זוהר/ראש השנה תשע״ז

אגרת לחבר מגבי זוהר, ועד העיתונאים בחיפה והצפון – ראש השנה תשע"ז

חברות וחברים יקרים,

בפרוס השנה החדשה אנחנו מבקשים, חברי ועד העיתונאים בחיפה והצפון, להביא אליכם את ברכת החג ערב ראש השנה תשע”ז.

לפני ברכת החג, אנחנו חברי אגודת העיתונאים, מרכינים ראש, עם מותו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, ברבים מאיתנו, עיתונאים בעבר ובהווה נפגשו עם הנשיא לשעבר בתפקידיו המגוונים, כשר בטחון, ראש ממשלה, נשיא ובאחרונה כמי שהיה שותף לחנוכת שכונה חדשה על שמו בעיר חיפה. איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש הזה.. אמר המשורר ,ונדמה שכל מילה נכונה. פרס, נטוע בהיסטוריה של המדינה הזאת, נדבך משמעותי ביותר מעברה וגם מעתידה.

בערב ראש השנה, כאשר אנחנו מייחלים לשלום ומאחלים לשלום, נשא תמיד את הנשיא לשעבר פרס בזיכרוננו, זיכרון כל אזרחי המדינה, כמי שחתר יותר מכל אחד לאורך שנים להשגת שלום אמיתי.

יהיה זכרו  ברוך ונצור בליבנו.

ולהמשך ברכת החג – השנה החולפת עמדה ללא ספק בסימן הקמת איגוד השידור הציבורי. כחברי אגודת העיתונאים, אנחנו עוקבים אחרי מהלכי הקמת התאגיד, העובר טלטלה פוליטית ועשוי לשנות את פני מפת התקשורת-רשות השידור, וינסה לבסס מודל אחר לשידור ציבורי. האם יהיה זה מודל שונה באמת מרשות השידור הנוכחית? מה יהיה על עובדי הרשות הנוכחית והאם ההסכמים בתאגיד הציבורי לא יהיו הסכמים שינציחו שוב פערים בין הסקטור הפרטי לסקטור הציבורי בעיתונות? אך לא פחות חשוב מכך, מה תהיה מידת ההשפעה של פוליטיקאים על גוף שידור האמור להיות גוף תקשורת אובייקטיבי, אמין ומקצועי, דוגמת BBC .

באגודת העיתונאים שלנו ניסינו לשמור על הגחלת בשנה החולפת, באמצעות ארגון הטיולים, מיסי הועד, וחיפוש אחרי יוזמות שיאפשרו לנו לפעול במסגרת הצנועה שלנו. וזה לא פשוט כלל..

ראוי לציין שועדת הביקורת, אשר עיינה ובדקה ביסודיות את הדו”ח הכספי לשנת 2015, של רואה החשבון פרבר גולן, מצאה שהדו”ח מנוהל באופן מצוין ותקין. על כך הרבה ברכות ומילים טובות למירי טורמן, המנהלת באופן מעולה את ענייני האגודה.

אנחנו מקווים שבקרוב יחל לפעול בלבוש חדש אתר האיטרנט שלנו בעזרתה של שושי שני, שגייסנו בימים אלה בהתנדבות מלאה. שושי תרכז גם את דף הפייסבוק של האגודה, שיקבל תנופה, לתקוותנו. בהזדמנות זו אנחנו מבקשים להודות מכל הלב לברברה פרונדל, שתמשיך יחד  עם שושי להפעיל את האתר המתחדש והפייסבוק.

פרוייקט נוסף שננסה להתניע השנה קשור להרצאות של עיתונאים למערכת החינוך והקהילה בחיפה. בשנה שעברה התחלנו במסורת שתמשיך גם בשנים הבאות – הענקת תואר יקיר אגודת העיתונאים בחיפה והצפון, השנה הפרס הוענק לאריאלה ראובני, דוד זוהר ומאיר שושני. גם השנה נמשיך במסורת זו.

פרוייקט אחרון – תערוכת יום צילומים בחיפה, יצא לדרך בחודשים הקרובים, בניהולה של האוצרת שולי שינוולד וחברת הועד שלנו.

נשמח להמשך וחיזוק שיתוף הפעולה עם כולכם בשנה הקרובה! שנה טובה לכולם, בריאות ואושר לכם ולבני המשפחה.

Comments are closed.